Biotyna jako suplement, który opóźnia starzenie

Zdrowie
Niedobór biotyny objawia się problemami ze skórą, paznokciami, wypadaniem włosów. Dzięki jej działaniu nasz organizm funkcjonuje sprawniej a przemiany metaboliczne przebiegają efektywniej. Biotyna wspiera również system nerwowy, a także pozwala na uniknięcie zaburzeń o podłożu hormonalnym.

Biotyna: symptomy wskazujące niedobór

 • zaczerwienienie i nawracające zapalenia spojówek,
 • problemy o podłożu neurologicznym (stany depresyjne, lękowe, wahania nastrojów),
 • zapalenie jelita,
 • apatia i osłabienie mięśni,
 • łamliwość paznokci,
 • rozregulowany układ hormonalny

Biotyna na włosy

W jaki sposób biotyna działa na włosy i skórę głowy

 • pobudzenie wzrostu,
 • zasilanie włosów w siarkę,
 • pobudza i wzmacnia łodygę włosa do wzrostu,
 • odżywia macierz włosa,
 • zapobiega tworzeniu się łupieżu,
 • chroni przed problemami z łojotokiem,
 • opóźnia proces siwienia i łysienia

Biotyna wykazuje dobroczynne działanie nie tylko na włosy, ale również paznokcie. Łamliwe, rozdwojone i wolno rosnące paznokcie mogą świadczyć o zaburzonym poziomie tej witaminy w organizmie. W ciągu dnia, spożywamy biotynę wraz z posiłkami, jednak bywają szczególne dolegliwości, przy których występowaniu zaobserwowano jej niedobory. Należą do nich: zaburzenia pracy jelit, niska wchłanialność, choroby nerek, w których wdrażane są dializy, choroba alkoholowa. Niedobory biotyny występują również przy niektórych chorobach genetycznych. Ponadto, na zbyt niską ilość biotyny organizmie odpowiada również niezbilansowana dieta oparta na wysoko przetworzonych produktach. Suplementacja biotyny nierzadko wskazana jest po przejściu długiej, intensywnej antybiotykoterapii oraz w trakcie trwania ciąży. Biotyna to witamina, której kompleksowe działanie wykorzystuje również branża kosmetyczna. Powstają szampony i odżywki na włosy, które posiadają w swoim składzie tę witaminę.

Biotyna – tabletki, które wyrównują niedobory

Biotyna występuje w postaci naturalnej w wielu produktach pochodzenia roślinnego i zwierzęcego. Możemy ją znaleźć w orzechach, mąka sojowa, drożdże piwne, kalafior, żółtka jaj, migdały, grzyby, szpinak, sardynki, wątróbka, pomidory, marchwi, grzybach. Aby przyspieszyć proces uzupełniania niedoborów biotyny, można nabyć również tabletki, które zawierają tę bezcenną witaminę. Niezwykle ważnym aspektem suplementacji jest, by tabletki posiadały wysokie stężenie biotyny, w dodatku, warto nabyć preparaty wzbogacone dodatkowo o inne pierwiastki i minerały, które poprawiają kondycję skóry, włosów i paznokci. Zaliczamy do nich między innymi: skrzyp polny, selen, żelazo, krzem i cynk.

Tabletki na włosy, dzięki którym zachowasz bujną czuprynę

Przed rozpoczęciem suplementacji, warto rozważyć inwestycję w tabletki, które zawierają dodatkowo niacynę i inny tabletki z grupy B. Wówczas, kompleksowe działanie suplementu na włosy może zostać wzmocnione. Witaminy z tej grupy nazywane są pierwiastkami piękna nie bez przyczyny. Zamiast więc nabywać tabletki zawierające witaminy z grupy B pojedynczo, warto nabyć suplement, którego działanie jest szerokie. Na rynku można nabyć suplementy, których cena jest przystępna. Istnieje grupa pierwiastków, których zbawienne działanie na włosy jest udokumentowane naukowo. Biotyna jest niewątpliwie witaminą, która wspomoże Twoją walkę o mocne, zdrowe i długie włosy. Witamina ta jest rozpuszczalna w wodzie, a jej nadmiar wydalany jest z moczem.

Wielomiesięczne problemy z wypadaniem włosów należy konsultować z lekarzem, warto również wykonać niezbędne badania. Może okazać się bowiem, że jest to symptom chorobowy, którego nie można lekceważyć. Warto udać się na wizytę do specjalisty zwłaszcza, jeśli nadmiernemu wypadaniu włosów towarzyszy ogólne osłabienie organizmu, anemia, kłopoty z układem immunologicznym lub pokarmowym. Jeśli jednak wyniki badań diagnostycznych potwierdzą, że przyczyną pogorszenia kondycji włosa jest niedobór witamin, warto rozważyć nabycie suplementu zawierającego biotynę jak chociażby biotyna Naturell z Magiazdrowia. W tym przypadku cena za piękne, zdrowe włosy nie jest zbyt wysoka.

Dodaj komentarz