Jaki rodzaj poduszki lędźwiowej wybrać do samochodu?

Zdrowie

Jedną z najczęstszych dolegliwości zawodowych kierowców oraz osób wykonujących prace biurowe są zwyrodnienia w lędźwiowym odcinku kręgosłupa. Powstające dyskopatie powodują silne dolegliwości bólowe, utrudniając nie tylko codzienną pracę, ale i wykonywanie wielu innych czynności. Sposobem na ograniczenie tego typu problemów są specjalne nakładki stosowane na fotele. Jeśli zastanawiasz się, jaka poduszka lędźwiowa do samochodu będzie najlepsza, zapoznaj się z dalszą częścią tekstu.

Jak działają poduszki lędźwiowe?

Podstawową funkcją wszystkich poduszek ortopedycznych, również specjalistycznych poduszek lędźwiowych do samochodu, jest zapewnienie optymalnego podparcia w celu ustabilizowania postawy, zmniejszenia obciążeń i rozluźnienia stale napiętych mięśni. Poduszki instalowane na oparciu fotela samochodowego lub biurowego fotela obrotowego pomagają utrzymywać właściwą postawę, korygują krzywizny kręgosłupa i zapobiegają ich nienaturalnemu odkształcaniu, co w dłuższej perspektywie czasu najczęściej kończy się powstaniem bolesnych zwyrodnień. Jeśli zatem zastanawiasz się, jaka poduszka lędźwiowa do samochodu będzie najlepsza, odpowiedź wydaje się stosunkowo prosta – taka, która zapewni optymalne podparcie dla dolnego odcinka kręgosłupa, pomagając w utrzymywaniu wyprostowanej sylwetki, zapobiegając odkształceniom i zwyrodnieniom. Takiego sprzętu najlepiej szukać w specjalistycznych sklepach zajmujących się sprzedażą profesjonalnego wyposażenia ortopedycznego.

Jak wybrać odpowiednią poduszkę ortopedyczną do auta?

W sprzedaży znajdziemy mnóstwo modeli specjalistycznych poduszek ortopedycznych wykonanych z różnych rodzajów pianek, wyprofilowanych w sposób umożliwiający stworzenie charakterystycznego łuku zapewniającego dobre podparcie dla kręgosłupa w odcinku lędźwiowym. Wybór poduszki lędźwiowej do auta powinien zatem uwzględniać już istniejące wyprofilowanie fotela oraz wzrost korzystającej z niego osoby. Najlepiej zatem szukać poduszek umożliwiających swobodną regulację ich położenia na oparciu fotela, tak by punkt podparcia był dopasowany do naszej anatomii. Poza tym poduszki powinny być wykonane ze stosunkowo twardej, gęstej pianki, która będzie uginała się tylko punktowo, w miejscach największego nacisku. Ze względu na zróżnicowane uwarunkowania trudno jednoznacznie stwierdzić, jaka poduszka lędźwiowa do samochodu będzie najlepszym wyborem dla konkretnej osoby. Zawsze powinna być to pochodna jakości wykonania takiego sprzętu oraz jego wyprofilowania, przy uwzględnieniu wzrostu przyszłego użytkownika.

Dodaj komentarz