Leki i tabletki rozkurczowe – co brać na ból brzucha, jelit czy żołądka?

Zdrowie
Ból brzucha to schorzenie, które chociaż raz spotkało każdego. Może być wywołany przez różnego rodzaju przyczyny – nieodpowiednia dieta, stres lub stan zapalny układu pokarmowego. Zazwyczaj ból brzucha wywołuje u nas niepokój, warto jednak pamiętać, że nie każdy taki objaw oznacza coś poważnego.

Gdy winowajcą jest jedzenie

Przejedzenie zdarza się każdemu, szczególnie wtedy, gdy z głodu ciężko nam zapanować nad apetytem. Jego skutkiem może być właśnie ból brzucha czy zaparcia. Co robić więc w takich sytuacjach? Warto na początek wypić gorący napar z ziół, np. z rumianku czy mięty, które uspokoją nasz układ trawienny i przywrócą odpowiednią perystaltykę jelit. Jeśli jednak to nie pomaga, warto sięgnąć po sprawdzone leki, które możemy kupić na stronie wapteka.pl. Jednym z rozwiązań są leki rozkurczowe, które mają za zadanie rozkurczyć mięśnie gładkie, dzięki czemu zniwelujemy stan skurczowy przewodu pokarmowego i pozbędziemy się bólu. Warto wtedy również zażyć tabletkę przeciwbólową, po około 30 minutach, ponieważ działanie leków rozkurczających jest rozłożone w czasie, a wtedy leki zadziałają kompleksowo.

Ból nerek i brzucha

Często mylone schorzenie z bólem brzucha są bóle nerek: jak leczyć? – przyczyny i objawy bólu nerek. Dzieje się tak z powodu budowy anatomicznej – nerki znajdują się w okolicy lędźwiowej, przy jamie brzusznej, dlatego ból brzucha może wskazywać na problem z tym organem. Dlatego w przypadku nagłego bólu w tych okolicach, warto udać się do lekarza, by stwierdzić pochodzenie bólu.

Bóle żołądkowe

W przypadku bólu, który możemy opisać jako ściskający lub kłujący, przyczyną może być żołądek. Jeśli do tego dochodzą inne objawy, trzeba wtedy skontaktować się z lekarzem, który wykluczy poważne choroby. Jednak w przypadku, gdy ból ten nie jest nasilony, hospitalizacja w domu powinna w zupełności wystarczyć. Leki bez recepty, uzupełnianie płynów i odpoczynek są w takiej dolegliwości wskazane i po jakimś czasie powinny przynieść ulgę.

Bóle menstruacyjne

Skurcze zlokalizowane w podbrzuszu najczęściej mają swoją przyczynę w miesiączce. Kobiety skarżące się na ten ból wskazują również na inne objawy, takie jak nudności, wymioty i ogólne osłabienie. W takim przypadku warto zażyć połączenie leków rozkurczowych z przeciwbólowymi lub jeśli dolegliwości nie są aż tak silne wystarczy wziąć leki przeciwbólowe – ibuprofen, metamizol lub paracetamol. Warto wtedy również nie nadwyrężać się i pamiętać o uzupełnianiu płynów, szczególnie przy obfitych krwawieniach.

Dodaj komentarz