Dlaczego warto się zdecydować na szczoteczkę soniczną?

Zdrowie

Na polskim rynku można spotkać bardzo szeroki asortyment produktów związanych z higieną jamy ustnej i zębów. Do wyboru są klasyczne szczoteczki manualne różnych firm, a także szczoteczki elektryczne. Obecnie coraz większą popularnością cieszą się tak zwane szczoteczki soniczne. Szczoteczki tego typu uznawane są za bardziej nowoczesną wersję szczoteczki elektrycznej, które jeszcze bardziej dokładnie czyszczą zęby i pozwalają uzyskać śnieżnobiały uśmiech.

Jakie są zalety szczoteczek sonicznych?

Szczoteczka soniczna usuwa zabrudzenia i przebarwienia z powierzchni zębów za pomocą ruchu wymiatająco ? pulsującego. To właśnie dzięki wibracjom metoda ta jest znacznie delikatniejsza, niż w przypadku standardowych szczoteczek elektrycznych. Jest to dobre rozwiązanie dla wszystkich osób o bardziej wrażliwych zębach i dziąsłach, jak również osób, którym zdarza się zbyt mocno przyciskać zwykłą szczoteczkę.

Dodatkowo szczoteczki soniczne są znacznie bardziej efektywne – dotychczasowe szczoteczki elektryczne wykonują około 5 tysięcy ruchów oscylacyjnych, natomiast szczoteczki soniczne nawet kilka razy tyle. Dzięki temu mycie zębów jest o wiele łatwiejsze, a szczoteczka dociera do wszystkich miejsc w jamie ustnej, również do tak zwanych przestrzeni międzyzębowych, jak również tylnych zębów.

Jak wybrać najlepszą szczoteczkę soniczną?

Na rynku można znaleźć wiele marek oferujących szczoteczki soniczne. Są one mniej lub bardziej znane. Różnią się przede wszystkim:

  • ceną,
  • kosztem kolejnych wkładów do szczoteczki,
  • wielkością samej główki szczoteczki,
  • rodzajem włókna (niektóre szczoteczki soniczne zawierają dodatkową powierzchnię ścierającą, a także umożliwiają czyszczenie języka),
  • dodatkowymi funkcjami.

Wybór odpowiedniej szczoteczki sonicznej jest tak naprawdę uzależniony od własnych preferencji oraz zasobności portfela. Warto pamiętać, że jest to wydatek na wiele lat (nie licząc regularnego dokupywania wkładów) – należy wziąć pod uwagę więc, aby szczoteczka była wygodna i posiadała niezbędne dla nas funkcje, jak na przykład wygodny timer pozwalający określić optymalny czas każdego szczotkowania zębów. Dużą uwagę podczas wyboru szczoteczki sonicznej należy przeznaczyć do wyboru odpowiedniego włosia i jego twardości – do delikatnych zębów lepiej sprawdzi się szczoteczka miękka, która mimo wszystko jest bardzo efektywna. Nie warto również dokonywać zakupów w niesprawdzonych miejscach, a raczej postawić na renomowane sklepy – jest to gwarancja najwyższej jakości przedmiotu i zadowolenia.

Top 10 najlepsze szczoteczki soniczne ? ranking

Dodaj komentarz