Wysokiej jakości obuwie medyczne ? cechy charakterystyczne i zalety

Zdrowie
Wysokiej jakości obuwie medyczne obecnie jest niezbędnym elementem ubioru każdej osoby pracującej w branży medycznej. Pozwala znacząco zwiększyć komfort odczuwalny podczas chodzenia, a także odciążyć stawy, kręgosłup i kolana. Odpowiedniej jakości obuwie idealnie dopasowuje się do stopy, chroni ją przed otarciami i odciskami. Ponadto zapobiega licznym schorzeniom stóp i gwarantuje prawidłową wentylację.

Współcześnie na rynku dostępne są przeróżne modele obuwia medycznego. Najlepszym rozwiązaniem są buty medyczne wykonane z wysokiej jakości naturalnych surowców. Charakteryzują się połączeniem miękkiego skórzanego materiału z lekkim i wytrzymałym tworzywem sztucznym. Doskonale przylegają do stopy, są przewiewne i gwarantują odpowiednią przyczepność do podłoża.

Czym charakteryzuje się obuwie medyczne dobrej jakości?

Obuwie medyczne dobrej jakości pozwala znacząco zniwelować uczucie zmęczenia poprzez odciążanie kręgosłupa, kolan i stawów, a także właściwą wentylację i komfortowy kształt. Osoby pracujące, jako lekarz lub pielęgniarka głównie spędzają czas poruszając się lub stojąc, dlatego też mocno narażeni są na szybkie zmęczenie nóg i obciążenie stawów. Dodatkowo, jeśli noszą nieodpowiednio dopasowanego  obuwia mogą doprowadzić do bardzo poważnych schorzeń. Korzystanie z wysokiej jakości obuwia medycznego gwarantuje przyjemniejszą i bardziej komfortową pracę każdego dnia. Dlatego też, wszystkie osoby pracujące w branży medycznej powinny pomyśleć o zakupie profesjonalnego obuwia medycznego.

Dobrej jakości obuwie medyczne musi posiadać właściwie wykonaną cholewkę. Najlepszym rozwiązaniem są buty z cholewką wyprodukowaną z naturalnej skóry. Skórzany materiał łatwo dopasowuje się do kształtu stopy, przepuszcza powietrze i ciepło, a dzięki temu gwarantuje odpowiednią wentylację stopy i odprowadza wilgoć. Ponadto dużą zaletą skórzanej cholewki jest jej wysoka wytrzymałość oraz odporność na wyginanie i odkształcanie.

Podeszwy butów medycznych muszą być antypoślizgowe, stworzone z lekkich i trwałych materiałów. Najczęściej na rynku obuwniczym spotkać można obuwie medyczne posiadające podeszwy z drewna, skóry, gumy, kauczuku, poliuretanu lub różnych kopolimerów. Najbardziej doceniane są buty medyczne mające podeszwy wyprodukowane z tworzywa sztucznego ? poliuretan lub kopolimer. Podeszwa poliuretanowa lub kopolimerowa jest lekka i wytrzymała. Stanowi doskonałą izolację termiczną, a także dokładnie amortyzuje wstrząsy. Dodatkowo jest łatwa do czyszczenia i dezynfekowania. W przeciwieństwie do podeszwy drewnianej nie wchłania wody i wykazuje właściwości elastyczne.

Bardzo ważne w obuwiu medycznym są odpowiednie wkładki, które dobrze dopasowują się do kształtu stopy i zapewniają właściwą cyrkulację powietrza. Największą popularnością cieszą się wkładki produkowane  z pianki lateksowej z węglem aktywowanym lub tkaniny warstwowej w formie siateczki o konstrukcji plastra miodu. Dodatkowo pod wkładką w dobrej jakości obuwiu umieszczana jest piankowa warstwa masująca stopę, które zapewnia wysoki komfort noszenia i uczucie ,,chodzenia po chmurce?.

Wybierając buty medyczne warto postawić na polskich producentów. Wykonują oni wysokiej jakości obuwie, stworzone z oczyszczonej i odpowiednio zakonserwowanej skóry. Obuwie medyczne z zagranicy często może zawierać duże stężenie szkodliwych dla zdrowia metali ciężkich. Obecnie popularną polską firmą produkującą profesjonalne obuwie medyczne jest doktor Leon.

Obuwie medyczne ? doktor Leon

Obuwie medyczne doktor Leon wytwarzane jest z naturalnych i wytrzymałych surowców. Charakteryzuje się antypoślizgową podeszwą, która umożliwia komfortowe poruszanie się po różnego rodzaju nawierzchni. Buty mają anatomiczną budowę i są elastyczne, dzięki temu idealnie dopasowują się do kształtu stopy i pomagają zachować równowagę w każdych warunkach. Posiadają precyzyjnie wykonane zagłębienie pod piętę oraz podparcie łuku podłużnego, dzięki temu stopa nie przesuwa się w obuwiu i jest prawidłowo ułożona. Obuwie medyczne doktor Leon odciąża kręgosłup, stawy i kolana, a także zapewnia swobodną wymianę powietrza. Wyróżnia się wysokiej jakości materiałami użytymi do ich produkcji ? 100 % naturalna skóra licowa i warstwa piankowa.

Stopy są bardzo ważną częścią naszego ciała, umożliwiają komfortowe poruszanie się i swobodne wykonywanie podstawowych czynności. Wszystkie osoby pracujące na stojąco (lekarze, pielęgniarki) powinny szczególnie dbać o swoje stopy. Dlatego też najlepszym rozwiązaniem dla nich jest korzystanie z wysokiej jakości obuwia medycznego.

Dodaj komentarz