Jak zadbać o kobiecy biust? Sprawdzone sposoby na ujędrnianie piersi

Uroda

Kobiece piersi to atrybut, którym chce się chwalić każda pani. Uważane są za atrybut kobiecości i bardzo doceniane przez mężczyzn. Ponad to piersi grają bardzo ważną rolę w życiu kobiety podczas ciąży i karmienia.

Jednak wpływ ciąży ma negatywne działanie na wygląd biustu. Skóra piersi jest bardzo wrażliwa i szybko ulega otarciom oraz podrażnieniu. Podczas ciąży znacznie się rozciąga i pojawiać się mogą rozstępy oraz nieestetyczne zmarszczki. Dlatego wiele pań po urodzeniu dziecka decyduje się na liczne metody medycyny estetycznej ujędrniające biust. Wiele kobiet również sięga po domowe i tańsze sposoby na polepszenie wglądu swojego biustu.

Tanie, skuteczne i nieinwazyjne sposoby na ujędrnienie biustu

Prysznic zimną i ciepłą wodą

Odpowiednio wykonany prysznic działa bardzo korzystnie na ukrwienie i ujędrnienie biustu. Poleca się polewanie piersi na przemian raz zimną, a raz ciepłą wodą. Zimna woda świetnie pobudza krążenie krwi oraz napina skórę. Dodatkowo podczas prysznica należy wykonywać okrężne ruchu od dołu do góry piersi, dzięki temu naczynia krwionośne rozszerzają się i obkurczają. Poleca się również wykonywanie pellingów z zastosowaniem preparatów z małymi drobinkami, które doskonale wpłyną na miękkość i jędrność skóry.

Nawilżanie skóry piesi

Odpowiednie nawilżenie skóry piersi pozwala chronić je przed otarciami i poprawiać ich elastyczność. Obecnie na rynku znajdziemy przeróżne preparaty ujędrniające do biustu. Warto podczas zakupy sięgać po kremy oraz balsamy ujędrniające piersi stworzone tylko z naturalnych składników. Alkohol czy sztuczne substancje zapachowe mogę tylko zaszkodzić delikatnej i wrażliwej skórze piesi.

Świetnym kremem ujędrniającym biust jest Frashe. Składa się z wyciągów lawendy, żeń-szenia i innych składników roślinnych. Najlepiej stosować wybrany krem dwa razy dziennie, po każdej kąpieli. Pierwsze efekty stosowania balsamu Frashe są widoczne już po pierwszym tygodniu. Dodatkowo po upływnie czasu piersi stają się pełniejsze, jędrniejsze oraz bardziej sprężyste.
Masaż z wykorzystaniem olejku
Masaż ujędrniający biust to jeden z najprzyjemniejszych sposobów na poprawę wyglądu biustu. Skutecznie ujędrnia piersi, poprawia ich nawilżenie oraz pozostawia warstwę ochronną. Do masażu warto wybierać olejki, które mają właściwości nawilżające. Masaż biustu działa kojąco i nawilżająco na piersi obolałe po przeszłej ciąży lub karmieniu. Podczas masażu nie należy zbyt mocno uciskać piersi, należy delikatnie masować je od dołu i kierować ruchu ku górze.

Ćwiczenia ujędrniające biust

Piersi kobiece często są zbyt mocno obwisłe w wyniku wad kręgosłupa lub nieprawidłowej postawy ciała. Zbawiennie działają na nie ćwiczenia fizyczne takie jak pompki, pływanie oraz podnoszenie hantli. Podczas ćwiczeń bardzo intensywnie pracują mięśnie klatki piersiowej, które sprawiają, że skóra biustu staje się ujędrniona i właściwie napięta. Dodatkowo ćwiczenia fizyczne można wykonywać w domu np. podnoszenie butelek wody lub wykonywanie pompek damskich.

Dodaj komentarz