Działanie feromonów

Uroda

Feromony należą do substancji chemicznych, które mają na celu wpływania na pożądanie płciowe. Do przeważającej grupy feromonów można z pewnością zaliczyć skomplikowane mieszaniny wielu substancji chemicznych. Wykorzystywane są one od niepamiętnych czasów, bowiem już w starożytnym Egipcie były one powszechnie stosowane. Można więc śmiało stwierdzić, iż jest to jeden ze sposobów komunikacji zapachowej. W obecnych latach na rynku powstaje coraz więcej feromonów męskich, które mają na celu przyciągnąć partnerki.

Podział feromonów

Feromony dzieli się ze względu na efekt, jak również ze względu na ich funkcję. Otóż do pierwszej kategorii należy:

– typ wywoławczy, czyli wywoływanie na odbiorcy natychmiastowej reakcji w zachowaniu, poprzez bezpośrednie oddziaływanie na centralny układ nerwowy

– typ podstawowy, czyli wywoływanie zmian fizjologicznych w odstępie dłuższego czasu

Z kolei do kategorii w zależności na funkcję, należy zaliczyć funkcje:

– obronne

– alarmowe

– płciowe

– społeczne

Feromony męskie

 Feromony należą do głównego elementu chemii miłości i wywołują odczuwanie pociągu do danej osoby, euforię, jak również zakochanie się. Badania wykazały, iż kobiety w okresie menstruacji są bardziej podatne na działanie feromonów. Ich zapach kojarzy im się z pewnym siebie i silnym mężczyzną. To wszystko odbywa się na poziomie podświadomym. Podobnie inni nie wiedzą, iż wpływasz na nich podprogowo. Feromony dla mężczyzn zyskują coraz większe grono zwolenników, którzy uważają, iż po ich zażyciu wzbudzą większe zainteresowanie u płci przeciwnej. I jest to prawdą. Również tabletki na potencję spowodują, iż zyskamy w oczach naszej partnerki. Zanim jednak zdecydujemy nałożyć na skórę feromony powinniśmy zorientować się, jaki zapach mają. Gdyż w końcu będziemy używać ich wśród ludzi, a chcemy przecież pachnieć świeżo i uwodzicielsko. Feromony, w szczególności te męskie, mają bardzo specyficzny zapach, który możemy być różnie odbierany. Aczkolwiek około trzydziestu procent społeczeństwa w ogóle nie wyczuwa feromonów. Z kolei inni wyczuwają ten zapach, jako intrygującą woń. Feromony należy profilaktycznie przykrywać perfumami, ponieważ nigdy nie wiadomo na kogo się trafi. Producenci wzbogacili niektóre ze swoich produktów w specjalne olejki zapachowe. Należy także pamiętać, iż zapach feromonów jest bardziej dostrzegany przez samego Ciebie, niż przez Twoje otoczenie.

Do najpopularniejszych feromonów męskich zaliczamy przede wszystkim:

– Cecharel

– Pheromax

– BTB

– Sexual Attraction

Dodaj komentarz