Fotograf ślubny pilnie poszukiwany!

Uroda

Właśnie się okazało, że nieoczekiwanie dla samych siebie zdecydowaliście się pobrać? To wspaniale, pozostaje jeszcze kwestia znalezienia odpowiedniej osoby, która będzie mogła w ciekawy sposób uwiecznić tą ważną dla Was chwilę. W prasie oraz Internecie ogłasza się niejeden fotograf ślubny i jeśli takiego zdecydujecie się zatrudnić, powinniście dokładnie sprawdzić jego umiejętności. Nie ma nic gorszego, niż zatrudniony fotograf bez umiejętności, który tylko bierze pieniądze, a o efekt końcowy zdjęć się nie martwi. Dość dużo jest tego typu naciągaczy na rynku, dlatego trzeba być ostrożnym. Zaufany fotograf ślubny potrafi:

  • zaprezentować portfolio na pierwszym spotkaniu
  • wykonać kilka niezobowiązujących zdjęć próbnych dla potwierdzenia swoich umiejętności
  • przyznać się do technicznego błędu i szukać sposobu na jego rozwiązanie
  • wykazać się wiedzą, czym jest fotografia ślubna w teorii i w praktyce
  • jest skłonny do targowania się za usługę, potrafi zrozumieć, że cena może być dla niektórych par zbyt wygórowana

Żeby nie było wstydu na zdjęciach

Dobry fotograf posiada bardzo przydatną zdolność perswazji. Często zdarza się, że Para Młoda, zaćmiona nieco swoim szczęściem, namawia fotografa na wykonanie zdjęć w scenerii, która, delikatnie mówiąc jest bardziej śmieszna, niż fascynująca. Jeśli fotograf uważa się za profesjonalistę, będzie potrafił odwieźć Młodą Parę od głupich i nieprzemyślanych pomysłów estetycznych. Jak widać, trzeba wykazać się umiejętnościami silnego charakteru, a to potrafią tylko wybitne jednostki.

Współpraca z salonami ślubnymi

Daje bardzo szerokie pole do działania. Przede wszystkim ma się kontakt z szeroko pojętą branżą, a to zawsze wychodzi na plus. Fotografując suknie ślubne na modelkach, można także poznać ciekawe osoby, o określonej wrażliwości i priorytetach. Suknie ślubne są dziś artystycznie projektowane, trudno znaleźć dwie takie same opcje, a uwiecznienie tego za pomocą kreatywnych fotografii daje niesłychaną radochę twórczą oraz zawodową satysfakcję. Wiedzą o tym wszyscy fotografowie, którzy połknęli bakcyla przy pierwszych kontaktach z profesjonalnymi salonami ślubnymi. Może się okazać, że salon ślubny ignorowanej do tej pory Pani Steni może się okazać prawdziwą żyłą złota, pod warunkiem, że zacznie współpracować z profesjonalnym fotografem. Szanse na sukces w branży ślubnej nie zdarzają się tak często, jak niektórzy uważają, dlatego trzeba korzystać z każdej okazji, jaką przynosi życie!

Dodaj komentarz