Lokówki do włosów – rodzaje

Uroda

Lokówki do włosów – rodzaje

Lokówka do włosów jest nieodzownym elementem wyposażenia każdej damskiej łazienki lub toaletki. Ten wspaniały wynalazek pomaga przedstawicielkom płci pięknej na tworzenie różnorodnych fryzur – i to bez wychodzenia z domu! Jeśli Ty także zastanawiasz się nad wyborem lokówki do włosów, to trafiłaś w odpowiednie miejsce!

Rynek jest przebogaty w oferty rozmaitych lokówek. Taka różnorodność może przyprawić o zawrót głowy nawet najbardziej obeznane klientki. Niemniej jednak, pomocą w wyborze lokówki może posłużyć Ci chociażby ten krótki poradnik. Przygotowany został on z myślą o osobach, które chcą zapoznać się z różnymi rodzajami urządzeń służących do stylizacji włosów

Rodzaje lokówek

Wyodrębnia się wiele rodzajów lokówek. Różnią się one zarówno budową, jak i zastosowaniem. Oto i one:

  • Lokówka tradycyjna. Najczęściej spotykany rodzaj lokówki. Jej wałek ma średnicę od 15 do 25 milimetrów. Z reguły jest ona wyposażona także w klips umiejscowiony z boku urządzenia. Pozwala on na przytrzymywanie włosów bez ryzyka poparzenia oraz na tworzenie dowolnego rodzaju loków.
  • Lokówka gruba. Jej kształt jest taki sam jak w przypadku lokówki tradycyjnej. Lokówka gruba jest po prostu wyposażona w grubszy wałek, który umożliwia tworzenie większych loków.
  • Lokówka stożkowa. Lokówka ta, a w zasadzie jej wałek, ma kształt stożka. Pozwala to na stworzenie specyficznych loków, które są grubsze i większe na początku, a stają się drobniejsze przy końcu.
  • Lokówka spiralna. Ten rodzaj lokówki z reguły ma także kształt stożka. Pozwala ona na tworzenia fryzur charakteryzujących się dużą precyzją wykonania. Lokówki spiralne wyposażane są w przeróżne wałki – od 15 do 38 mm.
  • Lokówka automatyczna – wyposażona jest ona w mechanizm, który sam nawija włosy na wałek. Teoretycznie rozwiązanie to chroni przed poparzeniem dłoni lub szyi, w praktyce jednak samo w sobie okazuje się nie być łatwe w użyciu. Sama musisz więc zdecydować, czy będziesz w stanie obsługiwać lokówkę automatyczną.
  • Lokówko suszarka. Jest to nietypowe urządzenie, za pomocą którego nie uzyskuje się klasycznych loków. Służy ono raczej do suszenia i stylizowania włosów w jednym momencie. Lokówko-suszarka tworzy fale oraz podkręcone końcówki oraz nadaje włosom wspaniałą objętość.

Na co zatem się zdecydować…?

Mamy nadzieję, że ten krótki poradnik wyjaśnił Ci, na czym polegają różnice między głównymi rodzajami lokówek. Niemniej jednak, wciąż pewnością zastanawiasz się nad tym, który produkt wybrać dla siebie. Co może pomóc Ci w podjęciu decyzji? Przede wszystkim przeanalizuj swoje potrzeby. Pomyśl, na jakie fryzury masz ochotę i do jakich celów będziesz używać swojej przyszłej lokówki.

Życzymy powodzenia!

Dodaj komentarz