Jak stosować suszarkę, aby nie niszczyła włosów?

Uroda

Suszarki do włosów to niesamowita wygoda dla wielu kobiet. Dzięki suszarkom suszenie włosów staje się szybkie i proste. Włosy stają się często miękkie i puszyste. Niestety wiele kobiet używa suszarkę nieumiejętnie i przez to traci dobrą kondycję swoich włosów. Jak używać suszarki tak, aby było to bezpieczne i nie paliło struktury włosa?

Odległość

Ważna jest przede wszystkim odległość. Suszenie włosów gorącym nawiewem przy samej strukturze może doprowadzić do ich kruszenia i łamania się. Stosując odpowiednia odległość, możemy mieć pewność, że gorące powietrze, które dociera do włosa, zdąży po drodze się ochłodzić. To sprawi, że włosy nie będą zniszczone i będą wyglądały niezwykle atrakcyjnie.

Chłodny nawiew

Nowoczesne suszarki do włosów mają chłodny nawiew, który jest w pełni bezpieczny dla włosów. Oczywiście suszenie włosów staje się dłuższe, jednak są one miękkie i delikatne. Dzięki chłodnemu nawiewowi struktura włosa pozostaje nienaruszona i nie przegrzewa się. Chłodny nawiew dostępny jest już w większości suszarek. Ich ceny nie są wysokie. Warto zastanowić się nad zakupem urządzenia z taką opcją.

Jonizacja

To nowoczesna formuła, która wiąże jony i sprawia, że struktura włosa jest delikatna i piękna. Włosy, które wysuszone zostały suszarką z jonizacją, pięknie się błyszczą i zachwycają. Warto zakupić taki rodzaj suszarki, aby pozbyć się problemu zniszczonych i łamliwych włosów.

Szybkie suszenie

Niektóre osoby suszą włosy zbyt długo, przez co ich struktura staje się delikatna i może być krucha. Warto o tym pamiętać. Suszenie powinno być szybkie i delikatne. Nie warto używać szczotek do stylizacji, ponieważ one jeszcze bardziej pogarszają stan włosów. Ostre końce niszczą włosy i sprawiają, że wyglądają one niekorzystnie.

Co jeszcze warto robić?

Warto przede wszystkim stosować odżywki i spraye, które chronią włosy przed ciepłym powietrzem.Tworzą one na włosach śliską powierzchnię, przez którą trudno jest przebić się gorącym promieniom. Suszenie włosów może być w pełni bezpieczne, jednak należy podejść do tego z głową i z odpowiedzialnością. Odżywki i spraye dostępne są w wielu drogeriach i sklepach, dlatego wybór jest przeogromny. Każdy znajdzie coś na miarę swoich możliwości finansowych. Produkty muszą jednak:

  • Zawierać keratynę,
  • Zawierać jedwab,
  • Mieć dozownik lub atomizer.

To sprawi, że włosy będą zabezpieczone przed kruszeniem. Mogą wtedy być wstawiane na ciężką próbę wysokiej temperatury. Każda osoba powinna o tym pamiętać. Stylizacja włosów może być szybka i skuteczna.

Dodaj komentarz