Depilacja laserowa ? co powinniśmy o niej wiedzieć?

Uroda

Depilacja laserowa to innowacyjna metoda usuwania owłosienia, opracowana przez naukowców z Harvard University. Uzyskała pozytywną rekomendację Amerykańskiej Agencji do Spraw Żywienia i Leków (FDA). Sprawdzi się zarówno w przypadku osób, które korzystają z zabiegu ze względów kosmetycznych np. depilacja laserowa pach, jak i u pacjentów, u których występuje nadmierne owłosienie spowodowane problemami zdrowotnymi (brak równowagi hormonalnej, hirsutyzm, PCOS).

Laser diodowy Vectus? to jedno z najskuteczniejszych urządzeń w tej dziedzinie. Jego działanie opiera się na fototermolizie selektywnej. Światło wnika w głąb skóry, co pozwala na przeniknięcie do aktywnej melaniny. Skintel, który mierzy poziom aktywnej melaniny w skórze, dobiera parametry indywidualnie do pacjenta, pozwalając osiągnąć idealnie gładką skórę. Wystarcza seria 4, czasami 6 zabiegów, w odstępach co 4-10 tygodni. Efekt jest permanentny, jedynie włosy, które nie były w fazie wzrostu w trakcie trwania kuracji, mogą pojawić się w ciągu roku. Aby je usunąć, wystarczy jeden zabieg.

Skuteczność tej metody potwierdza wielka liczba zadowolonych klientów oraz opinie ekspertów:

Opracowanie metody depilacji laserowej to jedno z największych osiągnięć medycyny estetycznej. Dla wieli pacjentów zabieg ten oznacza powrót do normalnego życia, bez troski o nadmierne owłosienie. Dodatkowo jest całkiem bezpieczny, wiele laserów posiada funkcję samodzielnego dobierania parametrów – nie ma tu ryzyka błędu, moc urządzenie nie jest dobierana ‚na oko’, ale w ściśle zindywidualizowany, oparty na nadaniu przez urządzenie sposób. Laser, jako metodę depilacji, polecam każdemu. Cechuje się dużą skutecznością, daje znakomite efekty estetyczne i nie ma żadnego negatywnego wpływu na zdrowie pacjenta. Natomiast sam zabieg jest szybki i bezproblemowy.

Tradycyjne metody depilacji

Golenie maszynką, używanie wosku lub depilatora często prowadzi do podrażnień skóry. Dodatkowo, wbrew pozorom metody te nie są tak tanie – przez cały okres życia, wszystkie kupione maszynki czy plastry z woskiem dałyby potężną sumę. Zabiegi muszą być wykonywane często i regularnie, a w przypadku maszynki mogą one odrastać już na drugi dzień. Dodatkowo, wrastające włoski psują efekt depilacji, powodując bolesne i nieestetyczne zapalenia. Jeżeli chodzi o zapalenie mieszków włosowych, znakomitą metodą leczenia jest depilacja laserowa. Pozwala ona zupełnie wyeliminować ten problem, pozostawiając skórę gładką, bez żadnych podrażnień i zmian zapalnych, w przeciwieństwie do zwykłych sposobów depilacji, które wręcz zaostrzają lub są przyczyną powstawania zapaleń.

Dlaczego depilacja laserowa?

Zaawansowany laser do depilacji Vectus radzi sobie z problemami, którym nie podołają tradycyjne i żmudne sposoby depilacji. Może to okazać się zbawienna zwłaszcza dla osób, u których nadmierna ilość owłosienie rośnie w niecodziennych miejscach. Na przykład włosy na twarzy u kobiety, mogą utrudniać jej codzienne funkcjonowanie i pozbawiać radości życia. Takie owłosienie stale daje o sobie znać – jest bardzo widoczne dla innych, co często staje się powodem wielu komentarzy, pytań lub co gorsza nieskutecznych rad. Również przy każdym spojrzeniu w lustro widzimy oznaki nieprawidłowego działania organizmu. Ciągłe martwienie się nadmiernie rosnącymi włosami bardzo negatywnie odbija się na psychice człowieka. Może sprawić, że osoba poczuje się nieatrakcyjna i straci pewność siebie. Depilacja laserowa na zawsze uwolnić człowieka od tych problemów i sprawić, że znów będzie mógł spełniać się i realizować pasje, nie musząc już nigdy myśleć o swoim problemie z wstydliwym owłosieniem.

Skuteczność najnowszych urządzeń do depilacji laserowej jest bardzo wysoka. W przypadku lasera Vectus bardzo duże znaczenie ma zastosowanie innowacyjnego czytnika melaniny Skintel. Dzięki niemu urządzenie pozwala ustalić optymalne parametry dla skóry. ? powiedziała Marta Włodarczyk, kosmetolog z Clinica Cosmetologica

Kiedy zdecydować się na zabieg?

Poleca się wykonywać zabieg zimą. Skóra nie może być opalona, ponieważ przy niewielkim kontraście między kolorem skóry a włosem, urządzenie nie jest w stanie wyłapać wszystkich mieszków włosowych.

Należy również pamiętać, aby dzień przed zabiegiem lub w dniu zabiegu zgolić włoski maszynką – nie wolno depilować włosów woskiem, depilatorem, ani wyrywać pęsetą do 4 tygodni przed zabiegiem. Przez ten okres nie można również stosować na dany obszar preparatów zawierających w miejscu planowanej depilacji, nie wolno stosować kremów z kwasami owocowymi, witaminą A, witaminą C, przed 4 tygodnie przed zabiegiem.

Ostrzega się także przed spożywaniem niektórych ziół i leków fototoksycznych i fotoalergicznych – tydzień przed zabiegiem trzeba odstawić nagietka, dziurawca, herbatę Figura 1, 2. Należy też pamiętać, że skóra powinna być w dobrej kondycji. Jeżeli jest sucha i podrażniona należy ją jak najlepiej nawilżyć, aby wzmocnić naskórek przed zabiegiem.

Depilacja laserowa ? przeciwwskazania

Przeciwwskazania depilacji laserowej nie różnią się od innych popularnych zabiegów laserowych:

  • niezaleczone infekcje skóry (wirusowe, bakteryjne, grzybicze),

  • choroby pęcherzowe skóry,

  • doustna terapia retinoidami,

  • ciąża i karmienie piersią,

  • świeża opalenizna,

  • podrażnienie skóry,

  • skłonność do przebarwień i bliznowców,

  • bielactwo,

  • łuszczyca.

Większość placówek wykonujących depilację laserową proponuje swoim pacjentom bezpłatne konsultacje przed zabiegiem, na których kosmetolog wykonuje szczegółowy wywiad chorobowy pacjenta. Warto przyjść na takie spotkanie przygotowanym w listę leków i przebytych chorób.

Czy depilacja laserowa boli?

Czy depilacja laserowa jest bolesna – to jedno z najczęściej zadawanych pytań, jeżeli chodzi o depilację laserową. Nawet, gdy osoba zdecydowana jej już na zabieg, często pojawiają się wątpliwości i obawa, że zabieg będzie bolesny. Na szczęście, z urządzeniem Vectus zabieg depilacji laserowej jest bezbolesny. Przy zabiegu używane jest specjalistyczna głowica Advanced Contact Cooling, schładza skórę przez cały czas trwania zabiegu. Pozwala to na wyjątkowy komfort podczas impulsów, niszczących mieszki nosowe. Nie będzie dla pacjenta bolesne. Jedynie w przypadku wrażliwych okolic może pojawić się uczucie niewielkiego dyskomfort. Dla przykładu depilacja laserowa bikini jest zabiegiem, gdzie pacjenci o niskim progu bólu mogą doświadczyć lekkiej bolesności. Jednak specjalnie dobrany poziom chłodzenia.

Po zabiegu

Zabieg nie wymaga rekonwalescencji. Bezpośrednio po zabiegu może wystąpić lekkie podrażnienie oraz miejscowe zaczerwienienie, czasami także w miejscu zabiegu pojawia się lekka opuchlizna.

Skutki te znikają zazwyczaj w ciągu dni. Rzadziej utrzymują się maksymalnie kilka. Bezpośrednio po depilacji można wrócić do pracy i swoich obowiązków. Jednak skórę należy pielęgnować w odpowiedni sposób.

Depilacja laserowa uniemożliwia opalanie przez 4 tygodnie. Należy również unikać korzystania z basenu oraz sauny. Należy także chronić naskórek używając kremy z wysokim filtrem UVA. Należy także powstrzymać się od używanie dezodorantów, antyperspirantów i perfum. Po myciu skórę osuszać delikatnie, bez pocierania, jeśli wystąpi podrażnienie, należy myć się delikatnymi produktami, niezwierającymi siarczanów. Świetnie sprawdzą się również łagodzące kremy, np. Bepanten, Alantan, Panthenol.

Dodaj komentarz