Rakietki do tenisa stołowego – jakie powinny być?

Sport

Wielbiciele tenisa stołowego powinni w pierwszej kolejności zdecydować się na zakup odpowiedniego sprzętu do uprawiania tego sportu w pełni profesjonalnie. Oczywiście podstawowym sprzętem każdego zawodnika jest rakietka do tenisa. Wybór takiej rakietki zależy głównie od poziomu wytrenowania danego zawodnika, istnieją oczywiście rakietki dla osób początkujących, ale też dla tych bardziej doświadczonych. Warto wybrać sprzęt, który wykonany został z solidnych materiałów, dzięki czemu okaże się on nie tylko trwały i solidny, ale też bardzo wytrzymały. Wtedy też taką rakietką będzie można grać na zawodach przez co najmniej kilka sezonów.

Na jakie cechy zwracać uwagę?

Przy wyborze rakietki do tenisa stołowego należy zwracać głównie uwagę na:

  1. rotację takiej rakietki – czy umożliwia ona zagrywać piłkę z odpowiednią rotacją, aby zdobywać większą ilość punktów zagraniami technicznymi,
  2. jej szybkość – konkretniej chodzi tutaj o to czy jest ona odpowiednio lekka, aby można wykonywać szybkie uderzenia kończące, dzięki którym zdobywać można również sporo punktów,
  3. kontrolę nad taką rakietką – czy jest ona poręczna, czy ma się nad nią pełną kontrolę i czy jest swobodna w użytkowaniu.

Kierowanie się takimi czynnikami spowoduje, że każdy zawodnik wybierze dla siebie odpowiedni sprzęt, który pomoże mu rozwijać umiejętności techniczne, a na tym właśnie opiera się tenis stołowy. Nie można wybrać pierwszej z brzegu rakietki chyba, że ten sport traktuje się hobbystycznie i nie chce się brać udziału w żadnych zawodach sportowych. Wielu zawodników stawia jednak na jakość, i tak powinno być, ponieważ tylko wtedy można osiągać większe sukcesy na szeroką skalę.

Ceny rakietek do tenisa stołowego

Rakietki do tenisa stołowego, jak widać wyraźnie mogą być bardzo zróżnicowane. Produkowane są one przez wiele firm, które dostarczają na rynek swoje produkty, a zawodnikom pozostaje wybrać odpowiednią rakietkę dla siebie. Oczywiście warto zaopatrzyć się przynajmniej w dwie, trzy takie rakietki w razie, gdyby z podstawową stało się coś złego. Każda z nich musi być jednak szybka, należy mieć nad nimi pełną kontrolą, muszą też zapewniać zawodnikowi odpowiednią rotację w decydujących momentach gry. Za podstawowe rakietki do tenisa stołowego trzeba zapłacić około 40-50 złotych, ale za te dużo lepsze technicznie, wykonane z lepszych materiałów trzeba wydać na pewno ponad 100 złotych. Jest to jednak dobra inwestycja, jeśli traktuje się ten sport poważnie i zawodnik chce się w nim rozwijać przynajmniej przez kilka najbliższych lat. Zawsze też można poprosić o pomoc bardziej doświadczonych zawodników, aby nie podjąć błędnej decyzji.

Dodaj komentarz