Rowerek stacjonarny na niepogodę

Sport

Rowerek stacjonarny to doskonały sposób na poprawę fizycznej kondycji oraz zrzucenie wagi. Może z niego korzystać każdy, bez względu na wiek. Różnica będzie polegała wyłącznie na tempie ćwiczeń. Rowerek stacjonarny nie wymaga skomplikowanej obsługi, jest bezpieczny i stabilny. Jest świetnym sposobem na zastąpienie spaceru czy innej aktywności fizycznej.

Jak ćwiczyć na rowerku stacjonarnym , by się nie nudzić

Jazda na rowerku stacjonarnym to efektywny i skuteczny sposób na zrzucenie zbędnych kilogramów. Warto zatem zadbać o to, by znaleźć w sobie motywację do systematycznych ćwiczeń. Dlatego warto wyrobić w sobie określone nawyki. Aby jak najdłużej utrzymać zainteresowanie tym przyrządem należy zachować parę zasad.

Na pewno trzeba dokładnie przemyśleć lokalizację rowerku. Ustawienie go przodem do którejś ścian spowoduje, że w trakcie treningu będziemy mieć przed sobą pustą ścianę i nic do zatrzymania wzroku. Bardzo często właściciele rowerku stacjonarnego ustawiają go w sypialni. Nie jest to zły pomysł pod warunkiem, że wisi tam na ścianie, czy stoi telewizor. Jeżeli nie uprawiamy jazdy na rowerze niczym profesjonalista, dobrzej jest znaleźć takie właśnie dodatkowe uzupełnienie ćwiczenia. Największym wrogiem każdego treningu jest nuda. Dlatego ćwiczenie podczas interesującego filmu czy serialu uatrakcyjni ten czas.

Jeżeli potrafimy ćwiczyć na rowerku w sposób stabilny, możemy w trakcie treningu czytać książkę czy czasopisma. Można oczywiście słuchać w tym czasie dobrej muzyki czy radia. Oczywiście podczas treningu w towarzystwie filmu czy książki poziom koncentracji nad ćwiczeniami nieco spadnie, jednak warto to zaakceptować.

Jednym ze sposobów motywacyjnych do systematycznego ćwiczenia jest robienie notatek  dokumentujących każdy trening. Informacje o przejechanym dystansie i  spalonych kaloriach, wyraźnych postępach, mobilizują i napędzają zawsze wtedy, gdy przychodzą chwile zwątpienia.

Gdy rowerek stacjonarny już nie wystarcza

Musi przyjść taki czas, gdy domowy rowerek stacjonarny przestaje wystarczać, albo po prostu tak bardzo się znudzi, że nie będziemy mogli nawet spojrzeć w jego kierunku. To zupełnie naturalna reakcja i nie powinna ona budzić w nas wyrzutów sumienia, a przynajmniej nie na taką skalę, by się go pozbyć. Trzeba po prostu przeczekać. A w tym czasie znaleźć sobie inną aktywność: nordic walking, siłownię czy basen. Z pewnością, gdy minie trochę czasu, powrócimy do ćwiczeń na rowerku stacjonarnym. Ma on bowiem tyle zalet, że trudno je ignorować bez końca.

Dodaj komentarz