O czym warto pamiętać wybierając tusze do rzęs?

Uroda

Tusz do rzęs to niezwykle przydatny kosmetyk. Pomaga podkreślić oczy, co jest niezwykle istotne zarówno w przypadku makijażu wieczorowego, jak i dziennego. Niekiedy pomalowanie rzęs maskarą może zastąpić niemal cały make-up. Na co zwracać uwagę podczas kupowania tuszu do rzęs?

Najlepsze tusze do rzęs

Tusze do rzęs mogą służyć do różnych celów. Wybierając konkretną maskarę warto zastanowić się, jaki efekt chce się nią uzyskać. Istnieje co najmniej kilka rodzajów tuszu do rzęs:

  • tusz pogrubiający rzęsy
  • tusz wydłużający rzęsy
  • tusz zwiększający objętość rzęs (może pozwalać na uzyskanie efektu sztucznych rzęs)

W przypadku gdy konieczne jest znaczne zwiększenie objętości rzęs warto zwracać uwagę nie tylko na sam tusz, ale również na szczoteczkę, którą będzie on rozprowadzany. W przypadku tuszy powiększających objętość szczoteczka rozprowadzająca jest zazwyczaj dość duża i gruba. Może to stanowić problem w sytuacji, gdy rzęsy są rzadkie i krótkie. Wtedy warto zdecydować się raczej na silikonową szczoteczkę, niż na taką wykonaną ze standardowego włosia. Kształt szczoteczki do rzęs jest bardzo istotny. Jeśli jest ona odpowiednio wykrzywiona, może wspomóc podkręcanie rzęs, bez konieczności używania zalotki.

Decydując się na zakup tuszu do rzęs warto sprawdzić, czy ma on dodatkowe właściwości pielęgnacyjne. Sam tusz często wysusza rzęsy, dlatego niekiedy doradza się dodawanie do niego oliwy z oliwek, choć nie jest to do końca bezpieczne, ze względu na możliwość wprowadzenia drobnoustrojów do kosmetyku. W takim przypadku lepiej jest kupić kosmetyk o odpowiednim składzie.

Który tusz do rzęs kupić?

Wybierając tusz do rzęs w sklepie stacjonarnym lub drogerii internetowej warto zwrócić uwagę na jego trwałość. Najczęściej rekomendowane są wodoodporne maskary, które zazwyczaj utrzymują się przez cały dzień bez konieczności poprawek. Takie produkty często się jednak kruszą, dlatego lepiej jest zainwestować w produkt lepszej jakości. Ponadto zmycie wodoodpornej maskary wymaga użycia odpowiedniego płynu do demakijażu. Standardowy płyn bez zawartości tłuszczu zazwyczaj nie jest w stanie poradzić sobie z takim kosmetykiem. W niektórych sytuacjach zaleca się, by zmywać tusz przy pomocy oleju nałożonego na czystą szczoteczkę po maskarze. W przypadku tuszów, które nie są odporne na wodę, zmywanie jest zazwyczaj dużo prostsze. Jednak każda wilgoć może sprawić, że nałożona maskara zacznie się rozpuszczać. Dlatego decydując się na konkretny tusz do rzęs należy brać pod uwagę to, w jakich okolicznościach będzie on stosowany.

Dodaj komentarz