Na czym polega dieta oxy?

Dieta

Dieta OXY jest to nowa dieta proteinowa, która ma być alternatywą dla bardzo kontrowersyjnej według wielu specjalistów – diety Dukana. Dieta OXY została ona  opracowana w Polsce przez dietetyk Patrycję Mazur. Dieta systematycznie zyskuje coraz większą popularność. 

Zasady Diety OLX

Dieta OXY jest obecnie dostępna w wersji komputerowej na telefon lub tablet. Plan diety uwzględnia nie tylko cel, ale także wagę, płeć oraz wzrost. Dodatkowo przed rozpoczęciem diety trzeba wykonać specjalny darmowy test psychometryczny, który dostępny jest na stronie. Dopiero na tej podstawie wyliczana jest odpowiednia kaloryczność, a także wartość odżywcza danego jadłospisu. Na stronie internetowej należy założyć konto, gdzie jest dostęp do jadłospisu z przepisami oraz lista potrzebnych zakupów.

Dieta OXY złożona jest z czterech etapów, a także fazy wyjścia z diety. Jadłospis jest specjalnie dopasowany jest do każdego z etapów i składa się z pięciu dokładnie zbilansowanych posiłków. Dieta zakłada również listę zamienników, jeżeli osobie nie pasuje dane danie może je bez żadnego problemu je bez problemu wymienić. Bardzo ważną częścią diety OXY jest OXY Shake, który zaznacza swoją obecność w drugim, a także trzecim etapie diety. Składa się z kefiru, żurawiny oraz otrębów owsianych. Jego zadaniem jest zneutralizowanie skutków ubocznych diety proteinowej przez oczyszczenie dróg moczowych, a także usuwając toksyny z organizmu.

Etapy diety OLX

Pierwszy etap tzw. DETOX ma za zadanie oczyszczenie ciała z toksyn, co powinno bardzo pozytywnie wpłynąć na stan włosów, paznokci, skóry, a także przygotować organizm do odchudzania. Najbardziej podstawowym elementem tej części są koktajle oczyszczające.

Drugi etap, czyli FAT BURNING polega na szybkim spalaniu tkanki tłuszczowej przez intensywną stymulację metabolizmu. Posiłki bazują przede wszystkim na białku zwierzęcym, które dostarcza organizmowi aż 35% energii. Właśnie tym etapie swoją obecność zaznacza wspomniany wcześniej OXY Shake.

Trzeci etap to tzw. STEP. Do diety jest włączone białko pochodzenia roślinnego, kluczowy jest stosunek 1:1. W jadłospisie cały czas znajduje się OXY Shake. Nadal trwa utrata masy ciała dodatkowo zaczynają utrwalać się  efekty.

Czwarty etap to BALANCE, ma za zadanie utrwalenie efektów uzyskanych w poprzednich etapach. Do jadłospisu włączone są kolejne produkty, z kolei zawartość białek, tłuszczów, a także węglowodanów odpowiada normą, które są rekomendowane przez Instytutu Żywności i Żywienia.

Ostatnia faza tzw. STABILIZACJA ma za zadanie wyprowadzić z diety, a także powrócić do ?normalnego odżywiania? w taki sposób, by uniknąć niepożądanego efektu jo-jo.

Dodaj komentarz