Jak bezpiecznie należy prostować włosy?

Uroda

Prostowanie włosów to zabieg, który wykonuje coraz więcej kobiet. Niestety może on powodować nieodwracalne zmiany na włosach i sprawić, że będą wyglądały one niekorzystnie. Co zrobić, aby zabieg prostowania włosów był szybki, przyjemny i nie niszczył struktury włosa? Oto kilka cennych rad.

Temperatura

Temperatura włosów nie powinna przekraczać 160 stopni Celsjusza. Wyższa temperatura może prowadzić do ich kruszenia. Warto o tym pamiętać, kiedy codziennie prostujemy nasze włosy. Takie zabiegi mogłyby sprawić, że włosy strukturą zaczną przypominać gumę. To nieodpowiedzialne i błędne myślenie. Temperatura musi być dostosowana do długości i potrzeb naszych włosów. Nawet w przypadku długich i grubych włosów warto poświęcić na prostowanie więcej czasu, aby uniknąć konsekwencji.

Rodzaj płytki prostownicy

Każda prostownica ma płytki, które sprawiają, że włosy stają się proste. Warto zakupić prostownicę z płytkami ceramicznymi lub teflonowymi. Te materiały nie przywierają do włosów, przez co są bardziej bezpieczne. Warto kupić również płytki, które są cienkie, ponieważ duże płytki mogą nadmiernie i podwójnie nagrzewać niektóre miejsca oraz wyrywać włosy. Wąskie płytki prostują pasmo po paśmie, dzięki czemu włosy nie są narażone na kruszenie.

Chłodzenie włosów

Wiele kobiet prostuje włosy raz za razem, aby przyspieszyć zabieg prostowania włosów. Prostowanie jednego pasma kilka razy może nagrzać włos nawet do 400 stopni Celsjusza. To temperatura wysoce niebezpieczna dla włosów. Warto o tym pamiętać. Po przeciągnięciu prostownicą jednego pasma warto zrobić przerwę i odczekać kilka sekund, aż pasmo ostygnie. To sprawi, że nie dojdzie do podwójnego nagrzania się struktury włosa. Zabieg bezie szybki i bezproblemowy dla ich struktury.

Częstotliwość

Nie warto prostować włosów codziennie. To sprawia, że stają się one szorstkie i matowe. Warto w niektóre dni spiąć włosy i nie męczyć ich intensywnymi zabiegami. Nie trzeba być idealnym codziennie. Warto od czasu do czasu dać sobie wolne i postawić na naturalny i niewymuszony wygląd.

Stosowanie środków do ochrony włosów

Na rynku dostępnych jest wiele środków, które za zadanie mają chronić i odżywiać nasze włosy. Dzięki temu będą one piękne i zadbane. Ważne, aby takie produkty miały w składzie keratynę i jedwab. Dzięki zachowaniu wszelkich zasad zawartych w tym artykule będziemy cieszyć się pięknymi włosami. Te zasady to:

  • Stosowanie niskiej temperatury,
  • Chłodzeniem włosów,
  • Stosowaniem dobrej jakości płytek,
  • Małej częstotliwości prostowania włosów,
  • Stosowaniem środków do ochrony włosów.

Dodaj komentarz