Wsparcia rehabilitacji przy wykorzystaniu foteli masujących

Zdrowie

Kontuzje, bóle mięśni, czy chociażby wady postawy, które powodują przykurcze mięśni, są wyjątkowo problematyczne podczas rehabilitacji. Koszty regularnych masaży są niezwykle wysokie, więc warto szukać sposobu, dzięki któremu maksymalnie zminimalizujemy ilość zabiegów. Jednym z takich narzędzi, są m.in. fotele do masażu.

Jak, kiedy i dlaczego mogą one pomóc w walce z bolesnymi dolegliwościami? Odpowiedzmy sobie na te pytania, by wiedzieć, czy inwestycja zwróci się w satysfakcjonującym tempie i czy w ogóle jest ona opłacalna ? w końcu fotele masujące w dalszym ciągu uchodzą za drogie i prestiżowe wyposażenie.

Tanie produkty ? uważaj z wyborem

Osoby, które nie śledzą rynku i branży foteli masujących, często kojarzą ten produkt z popularnymi modelami dostępnymi w większości centrów handlowych. Jest to asortyment raczej mało prestiżowy, a korzystanie z niego sprawia często ból zamiast ulgi i rozluźnienia ? dlatego rzadko można kogoś spotkać, kto świadomie korzysta z nich podczas swojego spaceru po sklepach.

Dlaczego lepiej uważać podczas kontuzji lub wady postawy z takim asortymentem? Ponieważ nie da się ich ustawić pod indywidualne preferencje. Niestety, jeśli pacjent cierpi na skrzywienie kręgosłupa (np. skoliozę), zbyt mocny nacisk na mięśnie kręgosłupa, które i tak są przykurczone i często znajdują się nie do końca w tym miejscu, w którym powinny, może być powodem nasilenia bólu.

Zaawansowane fotele z masażem ? indywidualne ustawianie, gwarancją zadowolenia

Wybierając bardziej luksusowe modele, np. Massaggio Bello, klient otrzymuje 7 automatycznych programów, 3 manualne i aż 5 technik masażu ? do tego wygodny panel, który umożliwia błyskawiczne i komfortowe sterowanie.

Masaż rehabilitacyjny odbywa się zazwyczaj na leżąco, by mięśnie pleców znajdowały się w odpowiedniej pozycji. Fotel z masażem Massaggio Bello można ustawić w pozycji, która spełni te wymagania, co nie tylko poprawi wydajność procesu masażu, ale pozwoli również zrelaksować się i odprężyć ? satysfakcjonujące rezultaty będą prawdopodobnie widoczne po pierwszym użyciu.

Ogromnym atutem Massaggio Bello jest masaż mięśni nóg, które również są często obolałe przez siedzący tryb życia lub wielogodzinne stanie. Pozycja, w której posiadamy rozluźniony pośladek, rozciągnięte czworogłowe mięśnie uda i przykurczone dwugłowe, jest nienaturalna dla ludzkiego organizmu ? stąd pojawiają się m.in. takie dolegliwości jak przodopochylenie miednicy, wśród osób posiadających pracę siedzącą.

Najdroższe modele dysponują możliwością skanowania kręgosłupa użytkowników (np. Massaggio Stravagante lub Keyton H10), aby maksymalnie dopasować w inteligentny sposób pracę masażerów. Osoby z problemami powinny stawiać na asortyment posiadający taką funkcjonalność, gdyż bez ewentualnej pomocy fizjotepeuty, nie będą w stanie samodzielnie ustawić programów manualnych.

Czy fotel do masażu, może zabrać pracę rehabilitantom?

Biorąc pod uwagę, że fizjoterapia nie polega jedynie na masażu rehabilitacyjnym lub relaksacyjnym, które mają na celu rozluźnienie mięśni lub ich aktywację, ale również na ćwiczeniach i profesjonalnej diagnozie problemu, to specjaliści mogą czuć się bezpiecznie. Niestety, nie znają oni często obecnego rynku, przez co negują stosowanie takich narzędzi ? warto więc przedstawić swoją propozycję lekarzowi, który zapozna się z ofertą i wystawi opinie.

Branża jest stosunkowo młoda i dopiero od niedawna zaczęła się naprawdę intensywnie rozwijać, więc zaawansowanie technologiczne stale poprawia satysfakcję użytkowników. Najlepsze modele foteli, posiadają nawet programy rozciągające, więc sceptyczne podejście rehabilitantów jest nieuzasadnione ? lepszym rozwiązaniem, byłoby potraktowanie ich jako wsparcie dla osób nieposiadających czasu na regularne sesje.

Dodaj komentarz