Na czym polega leczenie falami?

Zdrowie

Fala uderzeniowa jest innowacyjną metodą leczenia bólów pochodzących z układu mięśniowo-szkieletowego. Ma szerokie zastosowanie w medycynie sportowej oraz rehabilitacji, doskonale przywraca zdrowie po przeszłych urazach. Wymaga zastosowania odpowiednich sprzętów oraz obsługi fachowego personelu.

Sama nazwa wywodzi się z języka angielskiego (Shock Wave Therapy) i oznacza falę uderzeniową. Ogólnie mówiąc falę uderzeniową stosuje się w celu leczenia chronicznego bólu, który pochodzi z układu ruchowego.

Zabiegi falami uderzeniowymi wykonuje się miedzy innymi w Warszawie ważne, aby skorzystać z najlepszych ośrodków przeprowadzających tego typu terapie. Możecie państwo znaleźć więcej informacji odnośnie terapii pod słowami ,, fala uderzeniowa Warszawa? . Bardzo doby i polecany gabinet znajdujący się na ulicy Twardowskiej 3 w Warszawie, oferuje swoim klientom zabiegi z fali uderzeniowej wykorzystując do tego celu najnowocześniejszy sprzęt na rynku.

Jakie skutki niosą ze sobą zabiegi falami uderzeniowymi?

Fala uderzeniowa wytwarzana jest dzięki ciśnieniu, które powstaje w specjalistycznym aparacie. Dzięki wykorzystaniu impulsów fale są aplikowane bezpośrednio na ciało człowieka. Do przeprowadzania aplikacji potrzebna jest specjalna głowica, która oddziałuje na konkretne miejsce bólu. Fala uderzeniowa, zatem jest skierowana w miejsca bólu i dociera do chorych tkanek. Zdarza się, że w niewielkim stopniu fala oddziałuje również na zdrowe tkanki dzięki temu, że jest nieinwazyjna nie uszkadza w żaden sposób sprawnie działających tkanek i nie niesie ze sobą żadnych szkodliwych skutków.

Pacjenci korzystający z terapii falami uderzeniowymi odczuwają poprawę zdrowia już po jednym zabiegu. Dolegliwości ustępują, a ból odczuwalny jest znacznie mniejszy. Dzieje się tak dzięki przeciwbólowym i przeciwzapalnym właściwościom fali uderzeniowej.

Czas trwania, moc oraz głębokość wnikania fali jest uzależniona od potrzeby pacjenta. Dlatego też najlepsze gabinety, rozpatrują każdego z klientów indywidualnie i odpowiednio dobierają moc i parametry leczenia.

Historia leczenia terapią fali uderzeniowych

Zabiegi falami uderzeniowymi początkowo stosowano w celu leczenia kamienicy nerkowej. Kruszenie kamieni niosło ze sobą pozytywny skutek, dodatkowo zauważono, że podczas leczenia zmniejszają się dolegliwości związane z układem mięśniowo-szkieletowym.

W wyniku zaobserwowanych efektów falę uderzeniową zaczęto stosować podczas rehabilitacji sportowców. Obecnie jest szeroko wykorzystywana dla potrzeb fizjoterapii. Doskonale sprawdza się w celach rehabilitacji po przeszłych urazach (pozwala szybko wygoić krwiaki). Właściwa terapia powinna składać się z 5-6 zabiegów, które trwają po kilka minut. Najlepiej wykonywać ją dwa razy w tygodniu, wówczas zostaną osiągnięte szybkie wyniki.

Fala uderzeniowa Warszawa – kto powinien z niej skorzystać?

Terapia falami uderzeniowymi może być stosowana prawie przez każdą osobę. Niepolecana jest jedynie osobom w ciąży, cierpiącym na nowotwór, mających problemy z krzepliwością krwi, posiadających rozrusznik serca lub ostre stany zapalne.

Zabiegi falami uderzeniowymi są proponowane dla osób cierpiących na dolegliwości takie jak: zapalenie krętarza większego lub kaletki podbarkowej, bóle kręgosłupa szyjnego, zwapnienia pojawiające się w stawach, cieśń nadgarstka, choroby pięt ? ostroga piętowa dolna oraz górna i pięta Haglunda, zapalenia ścięgna Achillesa oraz rozcięgna podeszwowego, kolano skoczka, a także łokieć tenisisty lub golfisty. Terapia falami uderzeniowymi jest doskonałym rozwiązaniem pozwalającym szybciej przywrócić zdrowie po przeszłych urazach, minimalizuje skutki stanów pourazowych( krwiaki, zbicia). Więcej informacji odnośnie zalet i skutków działania terapii falami uderzeniowymi, możecie znaleźć na fala-uderzeniowa.warszawa.pl.

Dodaj komentarz