Czego nie może zabraknąć w wakacyjnej apteczce?

Zdrowie

Wyjeżdżając na wakacje należy przygotować się na każdą sytuację, dlatego jedną z podstawowych rzeczy, którą trzeba spakować jest apteczka. Jej wyposażenie zależne jest nie tylko od długości planowanego urlopu, ale również od osób uczestniczących w wycieczce, ponieważ inne leki i akcesoria będzie zawierała apteczka dla dziecka, a inne dla seniora.

Leki

Kompletując wakacyjną apteczkę należy wziąć pod uwagę stan naszego zdrowia oraz dolegliwości, które nam najczęściej towarzyszą. Najlepiej jest spisać listę leków przyjmowanych na stałe ( jeśli takie posiadamy ) oraz środków, które najczęściej stosujemy w domu, a więc leki przeciwbólowe, syrop na gardło czy maści rozgrzewające. Tak przygotowani możemy spokojnie korzystać z urlopu.

Coś na małe rany

Zwłaszcza w przypadku dzieci należy brać pod uwagę powstające podczas zabawy otarcia i zadrapania. W ich oczyszczeniu i zabezpieczeniu pomoże roztwór soli fizjologicznej, przy pomocy którego pozbędziemy się piasku i ziemi; woda utleniona mająca działanie antybakteryjne, która odkazi skaleczenie, gaziki jałowe i plastry w różnych rozmiarach , które przykryją ranę i będą przepuszczać powietrze.

Wakacyjna apteczka niemowlaka ? czyli czego nie może zabraknąć?

Wyjeżdżając nawet na krótki wyjazd z niemowlakiem należy spakować bardzo dużą listę produktów. Do najpotrzebniejszych należy lek przeciwbólowy i przeciwgorączkowy w syropie oraz termometr do sprawdzania temperatury. Zmiana miejsca i klimatu może przyczynić się u tak małego dziecka do zatkania noska, dlatego dobrze jest zaopatrzyć się w preparat, który ułatwi swobodne oddychanie i oczyści nosek z zalegającej wydzieliny. Roztwór z soli mineralnych do codziennej higieny można nabyć na stronie disnemar.pl. Produkt jest bezpieczny dla dzieci już od pierwszych dni życia, a ponadto posiada specjalnie zaprojektowany aplikator, który wytwarza delikatną mgiełkę i jest łatwy w użyciu. Pamiętajmy także o kremie z filtrem, który zabezpieczy wrażliwą skórę dziecka przed niebezpiecznym działaniem promieni słonecznych.

Dodaj komentarz