Co wywołuje impotencję?

Zdrowie

Wielu mężczyzn nie zdaje sobie sprawy, jak z punktu widzenia biologii przebiega erekcja. Z tego też powodu, kiedy mają z nią problem sięgają po tabletki na potencję sądząc, że w momencie rozwiążą one ich problem. Pomimo, iż tabletki na erekcję mogą być bardzo przydatne, nie zawsze są one skuteczne.

Przyczyna problemu

Tabletki na erekcję zawsze działają na jedną z przyczyn erekcji. Jednakże, z racji tego, że przyczyn tych może być wiele, ciężko trafić z odpowiednimi tabletkami bez przeprowadzenia wcześniej badań. Z tego też względu, wielu mężczyzn stosuje jedne po drugich tabletki na erekcję nie widząc żadnej poprawy. Wydaje się, że lepiej jest najpierw poznać przyczynę zaburzenia w gabinecie lekarskim, a następnie zastosować te tabletki na potencję, które zaleci lekarz.

Warto w tym miejscu wymienić najpowszechniej występujące przyczyny erekcji. Lekarze najczęściej muszą sobie radzić z takimi przyczynami schorzenia jak:

  • nieprawidłowa gospodarka hormonalna
  • wysoki poziom cholesterolu lub inne czynniki zaburzające przepływ krwi
  • stres, zaburzenia lękowe lub depresja

Nieprawidłowa gospodarka hormonalna to w tym przypadku niedobór androgenów. W bezpośredni sposób wpływają one na erekcję, przez co ich brak znacząco ją osłabia. W przypadku zdiagnozowania tego rodzaju problemu, lekarz zwykle przepisuje tabletki na potencję uzupełniające poziom androgenów. Niemniej jednak, czasami może to być za mało. W takim przypadku leczenie impotencji polega również na wstrzykiwaniu hormonów do mięśni.

Wysoki poziom cholesterolu dotyczy bardzo wielu starszych mężczyzn. Niestety jest to problem towarzyszący impotencji. Między innymi właśnie dlatego, częstość występowania impotencji u mężczyzn rośnie wraz z wiekiem. Warto jednak wytłumaczyć, dlaczego właściwie cholesterol wpływa na potencję. Rzecz w tym, że osadza się on w tętnicach, zakłócając tym samym przepływ krwi. Jeśli zaś krążenie nie jest prawidłowe, do prącia nie dopływa w odpowiednim czasie wystarczająco dużo krwi. Dlatego też, nie tylko wysoki poziom cholesterolu, ale również każde schorzenie ograniczające przepływ krwi może prowadzić do impotencji.

Ostatnią grupą czynników wywołujących impotencję są problemy o podłożu psychicznym. Warto przede wszystkim wspomnieć o stresie, który może dotyczyć rozmaitych kwestii. U młodych mężczyzn dotyczy on często stosunku seksualnego. Impotencja jest odpowiedzią na lęk przed zawiedzeniem partnerki. W przypadku starszych mężczyzn, stres wpływający na potencję zwykle wywoływany jest czynnikami w ogóle niezwiązanymi z seksem.

Dodaj komentarz