Dieta kopenhaska – skuteczny sposób na piękną figurę?

Dieta

Chcąc cieszyć się dobrym zdrowiem i pięknym ciałem warto pokusić się o odpowiednio zbilansowane menu. Nie zawsze jednak jadłospis, który jest jej częścią satysfakcjonuje nas i sprawia, że dieta jest czymś przyjemnym, a nie przykrym obowiązkiem, pozwalającym na stratę zbędnych kilogramów. Coraz chętniej sięgamy po restrykcyjne diety odchudzające, a jedną z nich jest dieta kopenhaska. Mimo, że mówi się o tym, że jest to jedna z ciekawszych propozycji pozwalających na stratę zbędnych kilogramów, może być dość niebezpieczna dla zdrowia.

Czym jest dieta kopenhaska?

Mówiąc najprościej dieta kopenhaska to jedna z najpopularniejszych diet odchudzających, która pozwala w stosunkowo szybki czas na pozbycie się zbędnych kilogramów i zmianę nawyków żywieniowych. Jej jadłospis jest dość ubogi, a cała kuracja trwa 13 dni. Diety kopenhaskiej nie poleca się w szczególności osobom, które mają problemy z motywacją oraz tym z nas, którzy uskarżają się na ciężkie schorzenia i poważne problemy zdrowotne. Mimo, że nie jest to dieta opierająca się na głodówce, jej założeniem jest tylko i wyłącznie spożywanie określonych produktów w określonych godzinach, a wszelakie odstępstwa czy podjadanie między posiłkami prowadzą do znacznie słabszych efektów.

Zasady diety kopenhaskiej

Dieta kopenhaska to jedna z tych diet, podczas których musimy radykalnie przestrzegać kilku zasad. Mowa tu o tym, co będzie znajdywało się na naszym talerzu – ta 13-dniowa kuracja nie uwzględnia bowiem jakichkolwiek odstępstw od ogólnie przyjętego jadłospisu. Pierwszą, złotą zasadą diety kopenhaskiej jest brak podjadania pomiędzy poszczególnymi posiłkami. Z naszego codziennego jadłospisu powinniśmy wyeliminować również alkohol, słodycze czy różnego rodzaju używki. Warto pamiętać również o tym, że niedopuszczalne jest powielanie tej diety – mowa tu o między innymi 2, idących jeden za drugi cyklach 13-dniowych diety kopenhaskiej. Mimo, że jadłospis nie jest aż tak bardzo okrojony i w miarę wszelkich możliwości zbilansowany ponowne rozpoczynanie tej diety jedna po drugiej skutkować może naprawdę przykrymi konsekwencjami zdrowotnymi.

Dieta kopenhaska to jedna z tych diet, które są szczególnie modne w okresach tuż przed zbliżającymi się imprezami, czy weselami. Nie jest to dieta oparta na całkowitej głodówce, choć jej jadłospis pozostawia wiele do życzenia. Chcąc zadbać o dobre zdrowie powinniśmy raczej postawić na diety zbilansowane i długotrwałe, rozpisane przez naszego dietetyka – gwarantujemy, że efekt będzie znacznie bardziej zadowalający.

Dodaj komentarz